Włoska moda męska nie przypadkiem ma opinię najbardziej wysmakowanej i stylowej. To właśnie do krawców z Włoch, z prośbą o garnitur czy smoking, zgłaszają się wielkie gwiazdy ze świata, także z Hollywood. Włoski styl to kwintesencja klasycznej, ale i nowoczesnej męskiej elegancji.

Materiały prasowe

Marka Brioni to jednak nie tylko moda męska, ale także gama zapachów będących definicją klasycznej męskiej elegancji, świata idealnie dopasowanych ekskluzywnych garniturów i smokingów.

Brioni: naturalna, niezobowiązująca elegancja

Rodzina Brioni to trzy unikatowe zapachy, wspólnie dopełniające to wyjątkowe krawieckie uniwersum. Ta trójka świetnie się uzupełnia, zachowując w swoim DNA to, co stało się symbolem marki Brioni – idealną równowagę między składnikami najwyższej jakości.

Brioni Eau de Parfum Intense

Brioni Eau de Parfum Intense

Materiały prasowe

Kompozycja zapewniająca unikatowość zapachu Brioni Eau de Parfum Intense to efekt pracy Michela Almairaca, słynnego perfumiarza, twórcy najbardziej ikonicznych męskich zapachów ostatnich kilku dekad. Almairaca przy tworzeniu nowego produktu Brioni wsparła Karine Vinchon–Spechner. Oboje ściśle współpracowali z Norbertem Stumpflem, dyrektorem ds. wzornictwa w Brioni.

Jak pachnie Brioni Eau de Parfum Intense? Początek to włoskie cytrusy, bergamotka i mandarynka, a także aromatyczny różowy pieprz. Dalej – paczula, szafran i zielone jabłko. Na koniec zaś intensywna woń orientalnego oudu, do tego Ambroxan o skórzanych nutach i aromatyczna wanilia.

Brioni Eau de Parfum to z kolei esencja naturalności w każdych okolicznościach, elegancko skrojona kompozycja ze świeżym otwarciem. Jej najważniejsze elementy to akcent ozonowy, gin, różowy pieprz i rześkość jabłka na początek. Po nich pojawiają się nuty fiołkowe, do tego piżmo i wyrazisty Ambroxan. Finisz to z kolei aromaty cedrowe, bób tonka pachnący migdałami oraz piżmo.

O wyjątkowości zapachów Brioni stanowią składniki. Nie chodzi jedynie o ich dobór: marka postawiła sobie za cel, by stworzyć męski zapach, o którym będzie można powiedzieć,  że ma on zrównoważony charakter. To odpowiedź na politykę marki Brioni, która od lat pozyskuje tkaniny od włoskich producentów stawiających na zrównoważoną produkcję. Podobnie było w przypadku zapachów Brioni. Tutaj marka skupiła się wykorzystaniu ekologicznych i społecznie odpowiedzialnych składników. 

Z tego powodu zapachy Brioni tworzą molekuły olfaktoryczne będące dziełem człowieka. Produkowane są one z zastosowaniem zielonej chemii, a następnie łączy się je z naturalnymi składnikami pochodzącymi z Grasse, światowej stolicy branży perfumiarskiej. Zapach nie zawiera sztucznych barwników, jest wegański, a jego produkcja nie wiąże się z cierpieniem zwierząt. Co ważne – do jego produkcji wykorzystuje się alkohol, który także jest wegański, produkowany z upraw niewykorzystujących roślin GMO i nietestowany na zwierzętach.

Zapach opakowany jest we flakon, którego produkcją zajmuje się włoska fabryka szkła premium – Bormioli Luigi. W procesie produkcji flakonów wyeliminowano straty szkła, surowce do ich dekoracji są na bazie wody, a zatem są nieszkodliwe dla środowiska, a flakon nadaje się do recyklingu po użyciu.

Brioni Eau de Parfum

Brioni Eau de Parfum

Materiały prasowe

Brioni: delikatność i wyrafinowanie

Trzecim zapachem w rodzinie Brioni jest Eau de Parfum Eclat. To delikatność połączona z wyrafinowaniem godnym ikony włoskiego krawiectwa męskiego. Zapach otwiera się niezwykle świeżo – nutami grejpfruta i pełnego energii różowego pieprzu. Później pojawia się olibanum zestawione z akcentami cytrusowymi i żywicznymi. Finisz to kremowe drzewo sandałowe, piżmo oraz Ambroxan – wyrafinowany składnik, który łączy nuty ambry, drewna i skóry.

Brioni Eau de Parfum Eclat

Brioni Eau de Parfum Eclat

Materiały prasowe

Wszystkie zapachy dostępne są w perfumeriach Douglas oraz na douglas.pl.

Materiał powstał we współpracy z marką Brioni.