Co się zmieniło? Prawie wszystko. Wreszcie jesteśmy gotowi, by sięgać po kolory. Staliśmy się odważniejsi, przestaliśmy obawiać się eksperymentów. Chętnie sięgamy po nowe fasony. Przestaliśmy też święcie wierzyć, że garnitur można nosić jedynie w towarzystwie śnieżnobiałej koszuli i krawata. Nie boimy się łączenia różnych elementów garderoby i łamania konwenansów. Kluczowe jest to, być czuć się dobrze w tym, co się nosi. Elegancja, komfort, klasyka – oto definicja nowoczesnego męskiego „dress code'u”.

Co z butami? Są kluczowe, idealnie dopełniają męski „look”. Muszą być wykonane z materiałów najwyższej jakości i z najwyższą starannością. Muszą też zapewniać komfort, ale jednocześnie pasować do stylu osoby, która je nosi. Właśnie z takiego myślenia wyrasta najnowsza wspólna kolekcja marek Kazar i Balamonte stworzonej przez Grzegorza Krychowiaka.

Związki Grzegorza Krychowiaka z modą męską są znane – to od lat najlepiej ubrany polski sportowiec, rozumie modę, docenia klasykę, ale też lubi eksperymentować i przełamywać sztywne zasady męskiego „dress code'u”.

Materiały prasowe

Kazar to z kolei marka doskonale znana na polskim rynku, producent butów znanych wysokiej jakości, po które chętnie sięgają Polki i Polacy. Dla obu marek ta współpraca to świetna okazja, by pokazać męski styl od zupełnie nowej strony.

Efektem współpracy Kazar x Balamonte jest linia butów przeznaczona dla aktywnych mężczyzn, dla których ważna jest moda, ale też komfort na co dzień. W kolekcji znalazły się buty dla mężczyzn ceniących klasykę, dla tych, którzy najlepiej czują się w streetwearze i dla tych, którzy śledzą światowe trendy.

Tworzą ją półbuty, trzewiki, sztyblety, ale i ciężkie „bikery”. Są też elementy charakterystyczne dla stylu Grzegorza Krychowiaka – mowa o modelu półbutów na grubej, przeskalowanej podeszwie. Klamrą, która spina całość, jest minimalizm, oszczędna estetyka wyrastająca z idei ponadczasowej klasyki.

Minimalistyczna jest rownież kolorystyka. Wśród neutralnych barw dominuje paleta czekoladowych i karmelowych brązów oraz szlachetny granat. W całej kolekcji obowiązuje monokolor.

„Podjęliśmy wyzwanie połączenia modowego wyczucia i zamiłowania do trendów Grzegorza Krychowiaka z wygodą i komfortem użytkowania do jakiego przyzwyczajony jest wymagający klient marki KAZAR. Spędziliśmy długie godziny, dopracowując detale wszystkich modeli do perfekcji. Koncentrowaliśmy się na każdym szczególe takim jak kolor, rodzaj skóry, podeszwy, przeszycia – przechodząc do konstrukcji i kawałek po kawałku budując spójną kolekcję tak, aby sprostać najwyższym wymaganiom naszych klientów. Zdecydowałem się użyć technologii montażu Blake stosowanej w butach najwyższej jakości. Cholewki natomiast uszyliśmy z najlepszych skór licowych i bardzo modnego w tym sezonie weluru – mówi Grzegorz Filipek, dyrektor kolekcji męskiej w marce Kazar.

Całość kolekcji będącej rezultatem współpracy marek Kazar i Balamonte można obejrzeć na stronie www.kazar.com.

Materiał powstał we współpracy z marką KAZAR.