Męski dress code w ostatnich latach przeszedł rewolucję. Czasy, w których mężczyznom wolno było wybrać jedynie kolor garnituru, pod warunkiem, że będzie ciemnoszary lub granatowy, na szczęście mamy za sobą. Dzisiaj możemy naprawdę wybierać – męska elegancja daje szerokie pole do popisu tym, którzy chcą wyrazić swoją osobowość poprzez rzeczy, które noszą. 

Nadal jednak pewne rzeczy pozostają niezmienne. Wciąż liczy się najwyższa jakość i dbałość o detale. Nadal też nawet najlepsza męska stylizacja będzie źle się prezentować jeśli zapomnimy o butach: wysokiej jakości, wykonanych z doskonałych materiałów i – co równie ważne – pasujących do całej stylizacji. To dzięki butom męski strój staje się kompletny.

Właśnie z takiego myślenia narodziła się najnowsza współpraca marek Kazar i Balamonte stworzonej przez Grzegorza Krychowiaka. Reprezentant Polski zawsze szukał sposobu na to, jak najlepiej wyrazić siebie poprzez modę. Odpowiedzią było stworzenie marki Balamonte oferującej mężczyznom garnitury i koszule szyte na miarę. To wyraz zamiłowania piłkarza do mody męskiej i klasycznej elegancji. Ponadczasowa elegancja i dbałość o detale zawsze były elementami, które wyróżniały produkty marki stworzonej przez Grzegorza Krychowiaka. Właśnie takie myślenie o tym, czym powinien być nowoczesny męski styl, połączyło Kazar i Balamonte.

Efektem współpracy Kazar x Balamonte jest linia butów przeznaczona dla aktywnych mężczyzn, dla których ważna jest moda, ale też komfort na co dzień. To kolekcja kompletna, w której znalazły się buty dla mężczyzn ceniących klasykę, dla tych, którzy najlepiej czują się w streetwearze i dla tych, którzy śledzą światowe trendy.

W kolekcji znajdziemy zarówno półbuty, trzewiki, sztyblety, jak i ciężkie „bikery”. Nie zabrakło akcentów, charakterystycznych dla DNA stylu Grzegorza Krychowiaka. To model półbutów na grubej, przeskalowanej podeszwie. Wszystkie projekty łączy oszczędna estetyka wyrastająca z idei ponadczasowej klasyki. 

„Dużo podróżuję. Każdy zakątek świata opowiada zupełnie inną, modową historię. To wspaniałe, ponieważ bez względu na lokalizację ludzie poprzez swoje stylizacje po prostu wyrażają siebie – swoją osobowość, pasję, nastój, historię. Niewątpliwie stanowiło to inspirację do wykreowania również mojego stylu, na który największy wpływ miał wyjazd do Francji w młodym wieku. Staram się być indywidualistą. Choć dobrze skrojony garnitur to według mnie podstawa eleganckiego mężczyzny, niezwykle ważne są również dodatki. Uważam, że buty stanowią istotne uzupełnienie każdej stylizacji. To właśnie na nie zwracam szczególną uwagę” – Grzegorz Krychowiak

Minimalizm stał się mottem przewodnim dla wszystkich projektów w kolekcji Kazar x Balamonte, to w jego duchu zredefiniowane zostały klasyczne fasony. Minimalistyczna jest rownież kolorystyka. Wśród neutralnych barw dominuje paleta czekoladowych i karmelowych brązów oraz szlachetny granat. W całej kolekcji obowiązuje monokolor.

Takie myślenie zaowocowało kolekcją, która będzie odpowiadać wymagającym mężczyznom, na co dzień sięgającym po garnitur i koszulę, ale lubiących też look mniej formalny, w którym liczy się komfort i wygoda. 

„Podjęliśmy wyzwanie połączenia modowego wyczucia i zamiłowania do trendów Grzegorza Krychowiaka z wygodą i komfortem użytkowania do jakiego przyzwyczajony jest wymagający klient marki KAZAR. 

Spędziliśmy długie godziny, dopracowując detale wszystkich modeli do perfekcji. Koncentrowaliśmy się na każdym szczególe takim jak kolor, rodzaj skóry, podeszwy, przeszycia – przechodząc do konstrukcji i kawałek po kawałku budując spójną kolekcję tak, aby sprostać najwyższym wymaganiom naszych klientów. Zdecydowałem się użyć technologii montażu Blake stosowanej w butach najwyższej jakości. Cholewki natomiast uszyliśmy z najlepszych skór licowych i bardzo modnego w tym sezonie weluru – mówi Grzegorz Filipek, dyrektor kolekcji męskiej w marce Kazar.

Całość kolekcji będącej rezultatem współpracy marek Kazar i Balamonte można obejrzeć na stronie www.kazar.com.

Materiał powstał we współpracy z marką Kazar