„Tokeny NFT to oszustwo” – twierdzi najdroższy malarz świata
Dla Davida Hockneya tokeny NFT to niezrozumiałe zjawisko, a cyfrowy obraz Beeple’a sprzedany za 69 milionów dolarów jest po prostu „głupi”.
Dla Davida Hockneya tokeny NFT to niezrozumiałe zjawisko, a cyfrowy obraz Beeple’a sprzedany za 69 milionów dolarów jest po prostu „głupi”.
Jeszcze niedawno byli potężnymi mecenasami sztuki. Obecnie galerie i muzea nie chcą przyznawać się do współpracy z ameykańskimi potentatami. Dlaczego?
Takiego miesiąca na rynku sztuki nie było nigdy w historii. Za głośnymi transakcjami z ostatnich tygodni stoją inwestorzy z rynku kryptowalut.
Właściciele obrazu „Everydays” zaopatrzonego w token NFT, zostali zmuszeni do ujawnienia tożsamości. Kim są i dlaczego wydali 69 mln dolarów na to dzieło?
Nabywcy grafiki zaopatrzonej w token NFT i sprzedanej na aukcji za 69 milionów dolarów przekonują, że w przyszłości może być warta nawet miliard dolarów.
Beeple, twórca pracy cyfrowej zaopatrzonej w token NFT, stał się wyżej wycenianym artystą niż tacy giganci jak Damian Hirst czy Gerhard Richter.
Mistrzowie holenderscy muszą zrobić miejsce kobietom: prace artystek z Holandii po raz pierwszy zawisną w najważniejszej części słynnego muzeum.
Najpierw był pionierski projekt Art Car firmy BMW. Później kolejne marki motoryzacyjne zaczęły współpracę z artystami. Skąd ten mariaż sztuki i motoryzacji?
W ciągu kilku tygodni w świecie sztuki zapanowała „Beeplemania”, która może być zwiastunem zmiany czekającej rynek w przyszłości. Czy Beeple to nowy Banksy?
Sklep zamknięto w 2020 roku. Władze miasta podjęły decyzję, że 8-piętrowy budynek stanie się jednym z największych na świecie obiektów kultury.