Szukaj

Ściana przy ścianie: tak wygląda najwęższy dom w Londynie

Pięć pięter, łącznie blisko sto metrów kwadratowych powierzchni – i niespełna dwa metry szerokości.

„Najwęższy dom w Anglii” to interesująca alternatywa dla najmniejszego mikroapartamentu w Londynie. Kamienica w londyńskiej dzielnicy Shepherd’s Bush, mimo swojej szerokości, okazuje się całkiem funkcjonalną przestrzenią. Dzięki rozplanowaniu pomieszczeń na pięciu piętrach, przyciąga oko modernistycznym wystrojem. Historia tego miejsca związana jest ze znanym fotografem mody, Juergenem Tellerem, który przystosował do swoich potrzeb działającą tu wcześniej pracownię kapeluszy.

Czytaj też: Cóż za metamorfoza: kiedyś – kotłownia i składzik węgla. Teraz stylowa sala kinowa

Budynek ma szerokość ok. 1,8 metra – co sprawia, że większość ludzi mogłaby po położeniu się swobodnie dotykać dwóch przeciwległych ścian. „Niektórzy martwią się, że czuliby się ściśnięci, ale wbrew intuicji jest to przestrzeń, która działa w sposób podobny do luksusowego jachtu” – czytamy w ofercie wystawiającej dom firmy Winkworth Shepherds Bush & Acton.

W piwnicy znajduje się kuchnia i jadalnia, z kolei parter to miejsce przeznaczone na hol. Na pierwszym piętrze znajduje się gabinet, sypialnia i taras, a na kolejnych poziomach znajdują się łazienka i garderoba oraz główna sypialnia, umieszczona się na ostatnim piętrze budynku. W środku oprócz minimalistycznego designu znajdują się też elementy z różnych epok – drewniany parkiet czy wanna w stylu art deco.

Nabywca nietypowej kamienicy w Londynie, wyróżniającej się niebieską fasadą, będzie mógł skorzystać z przestrzeni o łącznej powierzchni 96 metrów kwadratowych, z dodatkową przestrzenią na dachu i prywatnym ogrodem na patio. Mimo nietypowych, kompaktowych rozmiarów domu, jego cena nie należy do najniższych i wynosi 950 tys. funtów, czyli ponad 5 milionów złotych.

Zamknij
Zamknij