Szukaj

Czas ekspansji: tak zmienią się najważniejsze targi zegarkowe

Targi zegarkowe Watches and Wonders rozszerzają działałność o kolejne kraje, a Baselworld po ponad 100 latach zmienia nazwę.

Pandemia tylko uwydatniła ograniczenia współczesnych targów zegarkowych, o których branża dyskutowała od lat, i przyspieszyła proces zmian. Trzęsienie ziemi zachwiało potęgami o wieloletnich tradycjach, które uznały obecny rok za stracony i zaczęły szykować się na nową normalność. W konsekwencji namiastką tradycyjnych wydarzeń zegarkowych w tym roku mogą okazać się Geneva Watch Days, zaplanowane na sierpień. W ubiegłym tygodniu informacjami na temat swojej przyszłości podzieliły się też dwie dotychczas największe tego typu imprezy – Watches and Wonders oraz Baselworld.

Czytaj też: Jakie zegarki noszą najlepsi tenisiści świata?

Watches and Wonders – kierunek Szanghaj

Targi Watches and Wonders, które początkowo odbywały się w Hong Kongu i w Miami, a później dały nazwę przechodzącym transformację szwajcarskim targom SIHH, będą poszerzać grono klientów w Azji. W pierwszej edycji imprezy, która jesienią odbędzie się w Szanghaju wezmą udział głównie marki z grupy Richemont, takie jak Vacheron Constantin, A. Lange & Sohne czy IWC.

Udział w wydarzeniu będą mogli wziąć tylko zaproszeni sprzedawcy, dziennikarze i klienci. Oprócz premierowych prezentacji zegarków i laboratorium, w ramach którego zostaną zaprezentowane możliwości nowych technologii, na imprezie odbędą się też warsztaty poświęcone mechanizmom automatycznym oraz galeria, w ramach której swoje umiejętności zaprezentują artyści i projektanci związani z branżą zegarkową. Impreza wystartuje 9 września i potrwa 4 dni.

Targi Baselworld: czas reaktywacji

Gdy w maju okazało się, że odwołane w tym roku targi Baselworld nie odbędą się również w roku następnym, było niemal pewne, że to definitywny koniec tego wydarzenia. Podobnego przestoju odbywającym się od 1917 roku targom nie przyniosła nawet druga wojna światowa, a rezygnacja największych firm z udziału w wydarzeniu ostatecznie zachwiała prestiżem imprezy.

Baselworld wróci jednak w nowym kształcie. HourUniverse (bo tak teraz będą nazywać się targi) będą próbowały nawiązać rywalizować z Watches and Wonders. Wydarzenie będzie odbywać się w podobnym terminie (kwiecień), a nowy format ma łączyć działającą przez cały rok cyfrową platformę wystawienniczą i prezentacje na żywo na imprezie w Bazylei. „Nowa koncepcja to platforma B2B2C, która stawia klienta w centrum uwagi, odwracając porządek z przeszłości” – czytamy w oświadczeniu zarządzającej targami MCH Group.

"Welcome to HOURUNIVERSE.A new concept for a global platform for the watch, jewellery and gemstone industries.Stay tuned at http://www.houruniverse.com"

Opublikowany przez Houruniverse – The Watch and Jewellery Show Czwartek, 23 lipca 2020

Zamknij
Zamknij