Prowadzisz restaurację? A może dopiero planujesz otworzyć pizzerie lub inny lokal gastronomiczny? Konkurencja na rynku jest bardzo duża. Co zrobić żeby nie zniknąć w tym tłumie? Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Popularne na rynku zagraniczne serwisy do zamawiania jedzenia oferują spore zasięgi i wiele korzyści. Warto jednak rozważyć rozwiązania proponowane przez rodzime portale jak choćby znajdzlunch.pl.  

Co to jest znajdzlunch.pl?

Znajdzlunch.pl jest jest serwisem oferującym użytkownikom wyszukiwarkę restauracji w ich okolicy. Na platformie można znaleźć lokale gastronomiczne, które znajdują się w miastach: Białystok, Bydgoszcz, Częstochowa, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Kielce, Kraków, Lublin, Opole, Poznań, Radom, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra oraz Łódź. Dzięki pobraniu lokalizacji aplikacja podpowiada użytkownikowi, który lokal jest najbliżej. Może on również skorzystać z wyszukiwarki i dostępnych filtrów aby np. zawęzić poszukiwania do preferowanego rodzaju kuchni.

Bezpłatny dostęp w wersji podstawowej

Podstawowy wpis jest dla restauracji bezpłatny. Zawiera on nazwę restauracji, jej adres fizyczny i godziny otwarcia. Pakiet bezpłatny umożliwia również dodanie zdjęcia i logo. Poza podstawowym wpisem jest możliwość wyboru wpisu Premium. Pakiet Premium obejmuje możliwość dodatkowo dodania linków do strony internetowej, jak i kanałów social media. Pozwala, także na promowanie wpisu Premium w serwisie.

Jakie korzyści daje pakiet Premium

Rejestracja restauracji w pakiecie Premium na portalu znajdzlunch.pl daje spore korzyści. Wśród nich warto wymienić:

      Ruch z serwisu odsyłany jest bezpośrednio do restauracji. Dzięki czemu jest to od początku do końca klient restauracji

      Możliwość dodania stałego menu restauracji oraz oferty lunchowej i śniadaniowej oraz promocji

      Większa rozpoznawalność marki poprzez promowanie strony internetowej oraz kanałów w social mediach;

      Widoczność na pierwszych miejscach na liście restauracji w mieście i w danej dzielnicy

      Wyróżnienie na liście restauracji

Jak dodać lokal do znajdzlunch.pl?

Restauratorzy, którzy chcą dodać ofertę swojej restauracji do znajdzlunch.pl, wystarczy, że zarejestrują się w serwisie, dodadzą niezbędne informacje o restauracji, a następnie wybiorą jeden z dwóch planów: Darmowy lub Premium. Po weryfikacji przez pracowników portalu wpis będzie dostępny dla użytkowników serwisu, których obecnie jest kilkuset dziennie i ich liczba systematycznie wzrasta.

O czym jeszcze warto pamiętać, promując restaurację?

Posiadanie konta na serwisie do zamawiania jedzenia wydaje się być nieodłącznym elementem promocji restauracji w obecnych czasach. Należy jednak pamiętać o równoczesnym rozwoju własnych kanałów promocji oraz ich dywersyfikacji. Kanały social media są obecnie niezbędne i należy je rozwijać, należy jednak pamiętać, że są one własnością tychże platform i w każdej chwili bez większych wyjaśnień mogą zostać zablokowane lub usunięte. Październikowa awaria potentata wśród tych kanałów Facebooka powinna dać również do myślenia. Wydaje się, że najbezpieczniejszą formą promocji, choć nie bez wad, jest posiadanie własnej strony internetowej z możliwościa złożenia zamówienia. Strona internetowa jest zawsze nasza i jeśli w terminie opłacamy domenę i serwer to nikt nam jej nie wyłączy.

Żyjemy w czasach, które ostatnio są bardzo niestabilne. Szerokie podejście do kwestii promocji wydaje się więc niezbędne, żeby być solidnie przygotowanym na nadejście nieoczekiwanego.

Materiał Promocyjny