Co to jest eSIM?

eSIM to całkowicie wirtualna karta SIM zapisywana w module zamontowanym na stałe w telefonie. Mianem tym określa się zatem nie tylko pakiet danych, ale także sam chip – czyli wspomniany moduł. W przypadku eSIM nie wkłada się fizycznej karty do slotu w smartfonie, tablecie, laptopie czy smartwatchu, tylko pobiera się dane od operatora i aktywuje je w urządzeniu. W ten sposób możliwe staje się wykonywanie oraz odbieranie połączeń, wysyłanie i odbieranie wiadomości tekstowych, a także łączenie się z internetem mobilnym.

Aby korzystanie z karty eSIM było możliwe, konieczne jest posiadanie odpowiedniego sprzętu. Mowa o urządzeniach fabrycznie wyposażonych w moduł eSIM. Co ciekawe, pakiet danych tej samej eSIM można pobierać wielokrotnie, a więc korzystać z jednego numeru równocześnie np. na smartfonie i inteligentnym zegarku. Działa to również w drugą stronę, czyli do jednego modułu eSIM możesz przypisać kilka różnych numerów, by np. na tym samym telefonie obsługiwać numer prywatny oraz służbowy.

eSIM w Orange Flex – bez wychodzenia z domu

Pomimo tego, że eSIM jest prawdziwą rewolucją, nie wszyscy operatorzy oferują już to rozwiązanie. Przeciwnie – wybór jest obecnie nieduży. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się eSIM od Orange – pierwszej sieci komórkowej, która wprowadziła wirtualną kartę eSIM dla klientów indywidualnych i biznesowych.

Propozycja firmy zachęca między innymi wygodą. By ściągnąć eSIM-a, nie musisz iść do salonu czy czekać na infolinii. Wystarczy, że pobierzesz bezpłatną aplikację Orange Flex, w której zamówisz e-SIM za 0 zł, bez konieczności widzenia się z kurierem czy podpisywania jakichkolwiek umów. Więcej informacji na temat eSIM w Orange Flex znajdziesz na stronie: https://flex.orange.pl/cechy/esim.

Jakie korzyści daje korzystanie z karty eSIM?

Korzystanie z eSIM daje Ci pewność, że pozostaniesz w kontakcie ze swoimi bliskimi lub współpracownikami. Jeżeli masz smartwatcha i zapomnisz zabrać telefon do pracy, lub zostawisz go na fotelu w samochodzie, a akurat przyjdzie ważne połączenie – to w porę odbierzesz je zegarkiem. Nie usłyszysz też wymówki od swojego dziecka, że „padła mu bateria w smartfonie”, gdy będzie korzystało z eSIM-ki na kilku swoich urządzeniach.

Karta eSIM to także życie jeszcze bardziej intuicyjnie. Z tego samego numeru skorzystasz także w nowoczesnej nawigacji samochodowej, dzięki czemu ta będzie stale podłączona do sieci, co zapewnia dostęp do aktualnych map. Potrzebujesz użyć laptopa w miejscu publicznym? Nie musisz pytać obsługi lokalu o hasło do Wi-Fi lub szukać na mieście hotspotu – wystarczy użycie danych mobilnych.

Co więcej, karta eSIM podnosi bezpieczeństwo Twoich urządzeń. W razie kradzieży lub zgubienia smartfonu czy laptopa złodziej bądź znalazca może łatwo obejść część zabezpieczeń, wyjmując fizyczną kartę SIM. Takie działanie znacznie utrudnia zdalną lokalizację sprzętu. W przypadku wirtualnej SIM-ki osoba musiałaby się zdecydowanie bardziej namęczyć!

Aż w końcu – eSIM to swoboda wyboru. Możesz korzystać tylko z karty wirtualnej albo zarówno z takiej, jak i tradycyjnej z drugim numerem. Możesz też używać dwóch eSIM, nawet jeśli Twój smartfon nie jest tak zwanym dual-SIM-em.

Sprawdź sam, jak wiele możliwości daje wirtualna karta eSIM w Orange Flex!

Materiał Promocyjny